Časté dotazy

Je mi 20 / 35 / 50 / 80 / … let, není už pozdě začít s Aikidó?

Nikdy není pozdě. Aikidó má co nabídnout lidem v každé věkové kategorii.

Od kolika let mohou trénovat děti?

Doporučujeme od věku, kdy děti zahájí školní docházku, aby zvládly soustředit se hodinu a půl na trénink. Lze řící, že pokud je dítě zralé pro školní výuku je zralé pro Aikidó. Na tréninky docházejí i mladší dítka, “zaskotačí” si, ale z Aikida jim to moc nedá. Pro mladší děti budou zatím vhodnější všeobecné tělesné aktivity a hry, které nabízejí některá dětská centra.

Potřebuji na první trénink kimono?

Ne, pro začátek stačí pohodlné sportovní oblečení s dlouhými nohavicemi. Obstarání kimona můžete odložit na dobu, až budete vědět, že se Aikidu chcete věnovat trvale.

Nebudou na mě ostatní zlí?

Asi ne, zpravidla nekoušeme. Při cvičení Aikidó se nesoupeří, ale spolupracuje.

Je Aikidó finančně náročné?

Není. Platíme členský příspěvěk 1400 Kč na pololetí, ze kterého se hradí především pronájem tělocvičny. Pro děti do 15. let je to potom 800 Kč na školní rok. Slušné kimono lze pořídit asi od 1000 Kč, dětské asi od 400 Kč, ale pro začátek je nutně nepotřebujete.

Jak to udělat, abyste mohl(a) Vy nebo Vaše dítě/vnouče trénovat s námi?

Nejjednodušší cesta, je přijít se na nás podívat do tělocvičny (doja). Pokud budete mít chuť, rovnou si s sebou vezměte pohodlné oblečení a zacvičte si s námi. Sami tak nejlépe poznáte, jestli se Vám Aikido líbí a jestli se k nám chcete připojit. Jsme rádi za každého, kdo má chuť, přidat se k nám.

Další možnost je předem zavolat. Telefon i adresu tělocvičny najdete na stránce: Kontakt nebo zde.

Těšíme se na Vás 🙂

Pokud se k nám přidáte v průběhu roku, výši členského příspěvku dohodneme individuálně.

 

8 komentářů u „Časté dotazy

 1. Dobrý den, takto je to složitější posoudit, ale všeobecně: kolenní kloub by měl fungovat bez potíží, ale doporučuji osobní návštěvu tréninku a konzultaci s trenérem Janem Pertlíčkem.

 2. Dobry den, chci se zeptat zda bych mel velke problemy, kdyz jsem po plastice menizku a krizoveho vazu ?

 3. Dobrý den.
  tréninky jsou vhodné i pro ženy, fyzická zdatnost není nutnou podmínkou. Přijďte si k nám zacvičit a pak se sama rozhodnete, jestli Vám Aikido vyhovuje.
  V otázce praktického uplatnění má Aikido určitě svůj význam, ale trvá trochu déle, než je ho člověk shopen efektivně použít. Pokud sháníte něco, co budete moci využít v bližším časovém horizontu, možná pro Vás bude vhodná nějaká forma klasické sebeobrany. Nicméně bude nejlepší, když se přesvědčíte sama. Těším se na viděnou na tatami.
  Krásný den

 4. Dobrý den, mám otázku já nebydlím v ČB, v případného zájmu bych musel dojíždět z Českého Krumlova, a na vašem webu jsem nenašel od kdy do kdy máte trénink, jestli byste my mohly napsat v jakých dnech a od kdy do kdy máte trénink. Děkuji za odpověď

 5. Dobrý den,
  je trénink vhodný i pro ženu bez fyzické zdatnosti? A také se chci zeptat, zda je Aikido pro ženu prakticky využitelné, například při skutečném napadení.
  Děkuji za odpověď

 6. Dobrý den, můžete přijít kdykoliv se Vám to hodí. Na základy se nejvíce zaměřují pondělní tréninky, ale není to podmínka. Těšíme se na Vás 🙂

 7. Dobrý den, kdy bych se mohl v případě zájmu dostavit na první trénink? Děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *