Tréninky

Tréninky během letních prázdnin:

Jelikož tělocvična v Rožnově je v rekonstrukci, budeme v průběhu letních prázdnin cvičit v kulturním domě ve Včelná.

tř. 5. května 34, 37382 Včelná

Středa a pátek 17:00 – 18:00.

Poplatek za osobu na 1 hod je 50,- Kč

 

Nově je možné zaplatit členský příspěvěk také bankovním převodem.

Číslo klubového účtu je: 274258738/0300
Do zprávy pro příjemce uveďte své jméno.
Prosíme všechny členy o uhrazení příspěvku za 1 pololetí 2019


Dětské tréninky ve školním roce 2018/2019

Náš oddíl dětského Akida je organizačně začleněný pod Dům Dětí a Mládeže ČeskéBudějovice. V případě zájmu se, prosím, oficiálně přihlašujte na stránkách DDM České Budějovice, zde. Pokud se však chcete s vaší dcerkou nebo s vaším synkem nejdříve jen přijít podívat, jak cvičí ostatní děti. To můžete samozřejmě i bez přihlášky. Potěší nás každý zvídavý návštěvník.

aikido děti trénink

Kdy se trénuje?

Dětské Aikidó začne zase od září 2019.
(Tréninky probíhají každé pondělí od 16:45 do 18:15.)

Trenéři

Michal Šimera, email: michalsimera@seznam.cz
Jiří Kříž

Průběh

 • Rozcvička: rozehřejeme, rozhýbáme a protáhneme tělo
 • Pády. Nacvičujeme různé pády. Z kleku, ze stoje, vpřed, vzad, statičtější i dynamičtější verze. Tyto kontrolované pády potom využíváme při nácviku technik. Avšak jejich využití se naskýtá i v běžném životě dítěte při zakopnutích, postrkování, pádech z kol nebo ze stromů nebo na bruslích.
 • Techniky Aikidó, během hlavní části tréninku, trenéři předvedou a vysvětlí danou techniku, kterou si poté děti samy pod dohledem cvičí ve dvojicích.
 • Závěr tréninku odlehčujeme, protože koncentrace dětí na cvičení poklesá a věnujeme ho hrám – vybíjená, na mrazíka a podobně. Také tyto hry přispívají k rozvoji pohybové zdatnosti dětí. …a je při nich veselo.
 • Na začátku i na konci tréninku se všichni zdravíme tak, jak je to v Japonsku a ve všech aktivitách vycházejících z japonských tradic běžné. Posez na zemi, zklidnění těla i mysli, úklon a poděkování.

Cena je 700 Kč na školní rok pro 1 dítě a platí se přímo na účet DDM České Budějovice.

Starší děti mohou po čase pokračovat v pondělních večerních trénicích, kde se scházejí junioři, dospělí začátečníci i zkušení cvičenci. Cvičí se od 18:15 hodin.


Rozpis tréninků

Tréninky během letních prázdnin:

Středa 17:30 – 18:30

Pátek 17:00 – 18:00

 • pondělí 
 • Od 3.6.2019 a během prázdnin se trénink dospělých posouvá na 17:30 – 19:00, primárně se v pondělí Vašek Čaloun věnuje juniorům a začátečníkům, ale na tréninky přicházejí i ostatní.
 • středa   
 • 17:30 – 18:30, tréninky vede Honza Pertlíček.
 • 18:30 – 19:00, Tai-či a zdravotní cvičení s Vláďou Hansem.
 • pátek   
 • 17:00 – 18:30, ve vedení pátečních tréniků se střídají Aleš Kubelka a Michal Szarvas. Tito dva matadoři zde trénují hlavně pokročilé aikidoky, ale opět, přicházejí i všichni ostatní.

Průběh

 • Rozcvička: rozehřejeme, rozhýbáme a protáhneme tělo.
 • Pády: nácvik základních pádů, které pak využíváme v technikách.
 • Techniky – hlavní část tréninku: trenér předvede a vysvětlí danou techniku, kterou si poté cvičící sami vyzkouší ve dvojicích.

Cena

 • 1400 Kč na pololetí za osobu.

Čínské bojové umění Tai-chi

Tai-chi chuan je staré bojové mění pocházející z Číny a pravděpodobně vznikl z jiných čínských bojových umění kolem 12. století. V průběhu času vzniklo mnoho škol a směrů tai-chi, z nichž v Evropě jsou nejznámější styly Yang a Čchen. Tai-chi se cvičilo většinou v utajení a až během 20. století se začalo vyučovat veřejně.
V dnešní době se tai-chi převážně cvičí pro jeho blahodárné účinky na zdraví a kondici.Tai-chi má mnoho společného s aikidem. Slovíčko „ki“ je japonský ekvivalent čínského „čchi“ a znamená vnitřní energii, kterou tai-chi rozvíjí a harmonizuje. Stejně jako u aikida je u tai-chi důležitá plynulost a harmonie pohybu. Obě bojová umění rozvíjí i mentální vlastnosti jako je trpělivost a empatie.
Každou středu od 18:30 s Vláďou.

tai-či, aikido sei shin české bidějovice, vl.

trénink tai-či, české budějovice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *