Tréninky Aikidó – děti

Dětské tréninky ve školním roce 2018/2019

 

Náš oddíl dětského Akida je organizačně začleněný pod Dům Dětí a Mládeže České Budějovice. V případě zájmu se, prosím, oficiálně přihlašujte na stránkách DDM České Budějovice, zde. Pokud se však chcete s vaší dcerkou nebo s vaším synkem nejdříve jen přijít podívat, jak cvičí ostatní děti. To můžete samozřejmě i bez přihlášky. Potěší nás každý zvídavý návštěvník.

Kdy se trénuje?

Tréninky probíhají každé pondělí od 16:45 do 18:15.

Trenéři

Michal Šimera, email: michalsimera@seznam.cz

Jiří Kříž

Průběh

 • Rozcvička: rozehřejeme, rozhýbáme a protáhneme tělo
 • Pády. Nacvičujeme různé pády. Z kleku, ze stoje, vpřed, vzad, statičtější i dynamičtější verze. Tyto kontrolované pády potom využíváme při nácviku technik. Avšak jejich využití se naskýtá i v běžném životě dítěte při zakopnutích, pádech z kol nebo ze stromů nebo na bruslích.
 • Techniky Aikidó, během hlavní části tréninku, trenéři předvedou a vysvětlí danou techniku, kterou si poté děti samy pod dohledem cvičí ve dvojicích.
 • Závěr tréninku odlehčujeme, protože koncentrace dětí na cvičení poklesá a věnujeme ho hrám – vybíjená, na mrazíka, … . Také tyto hry přispívají k rozvoji pohybové zdatnosti dětí ……… a je při nich veselo. 🙂
 • Na začátku i na konci tréninku se všichni zdravíme tak, jak je to v Japonsku a ve všech aktivitách vycházejících z japonských tradic běžné. Posez na zemi, zklidnění těla i mysli, úklon a poděkování.

Cena je 700 Kč na školní rok pro 1 dítě a platí se přímo na účet DDM České Budějovice.

Starší děti mohou po čase pokračovat v pondělních večerních trénicích, kde se scházejí junioři, dospělí začátečníci i zkušení cvičenci. Více informací zde.

Materiál k přípravě na zkoušky pro děti

Útoky, které je ke zkouškám potřeba umět, jsou označené červeným rámečkem.
Zůčastnit se zkoušek není povinností, každý se rozhodne sám. Avšak zdárně provedená zkouška, nám ukazuje, čeho jsme již dosáhli, jak jsme se zlepšili a dodá nám sebevědomí. Tyto techniky se opakovaně procvičují během tréninků.

8 komentářů u „Tréninky Aikidó – děti

 1. Dobrý den, ráda bych přihlásila 4letého syna na aikido a zajímalo by mě, jestli tak malé děti vůbec trénujete. Děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  Zlatana Midžić

 2. Dobrý den,

  velmi nás těší Váš zájem, ale bohužel bereme děti od 6-ti let.
  Doufáme, že Vás to neodradí a za 2 roky se na Vás těšíme.

 3. Dobrý den,
  kdy začínáte s tréninky pro děti ?
  Chtěla bych přihlásit syna (9let).
  Děkuji za odpověď
  K.Dušková

 4. Dobrý den,

  tréninky začnou v polovině září. Bližší termín ještě upřesníme.
  Dětský oddíl spadá svojí činností pod Dům dětí a mláděže ČB.
  Přihlášku je možné vyplnit na těchto stránkách, nebo osobně na tréninku v Rožnově.
  Těšíme se 🙂

 5. Dobrý deň, mám skoro 13 ročného syna, je ešte možné začať s Aikidom? Cvičil taekwondo, skúšal karate, ale medzi začiatočníkmi boli okrem neho samé 7 ročné detičky, takže tam odmietol chodiť.

 6. Dobrý den, těší nás Váš zájem. Posílám Vám kontakt na trenérku dětského oddílu na Vaši e-mailovou adresu. Obraťte se, prosím, na ní a domluvte se s ní na podrobnostech. 🙂

 7. Hezký den, rádi bychom se přišli podívat na trénink. Náš syn (9 let) má o aikodó zájem. Všimla jsem si, že děláte nábor. Kdy je možné přijít a kdy jsou tréninky v průběhu roku? Moc děkuji. Jana Dvořáková

 8. Dobrý den,

  velmi nás těší Váš zájem.
  Tréninky dětí probíhají od 17.9. každé pondělí 16:45 – 18:15.
  17.9. je první trénink, bylo by tedy nejlepší přijít na něj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *