Často kladené otázky (FAQ)

Je mi 20/35/50/80/120 let, není už pozdě začít s AIKIDÓ?

Nikdy není pozdě, AIKIDÓ má každé věkové kategorii co nabídnout.

Potřebuji na první trénink kimono?

Ne, pro začátek stačí pohodlné oblečení, kterému nebude vadit případné poškození (doporučujeme dlouhé nohavice). Nákup kimona nechte na dobu, kdy si budete jistí, že se AIKIDÓ budete chtít věnovat.

Nebudou na mě ostatní zlí?

Asi ne, zpravidla nekoušeme.

Je AIKIDÓ finančně náročné?

V podstatě ne, jediné, co je třeba si (časem) pořídit, je kimono. Jeho cena se pohybuje kolem (+/-) 1000 Kč. Členský příspěvěk, ze kterého se hradí především pronájem tělocvičny je 1000 Kč/pololetí (500 do 15-ti let).

 

6 komentářů u “Často kladené otázky (FAQ)

 1. Dobrý den, kdy bych se mohl v případě zájmu dostavit na první trénink? Děkuji za odpověď

 2. Dobrý den, můžete přijít kdykoliv se Vám to hodí. Na základy se nejvíce zaměřují pondělní tréninky, ale není to podmínka. Těšíme se na Vás :-)

 3. Dobrý den,
  je trénink vhodný i pro ženu bez fyzické zdatnosti? A také se chci zeptat, zda je Aikido pro ženu prakticky využitelné, například při skutečném napadení.
  Děkuji za odpověď

 4. Dobrý den, mám otázku já nebydlím v ČB, v případného zájmu bych musel dojíždět z Českého Krumlova, a na vašem webu jsem nenašel od kdy do kdy máte trénink, jestli byste my mohly napsat v jakých dnech a od kdy do kdy máte trénink. Děkuji za odpověď

 5. Dobrý den.
  tréninky jsou vhodné i pro ženy, fyzická zdatnost není nutnou podmínkou. Přijďte si k nám zacvičit a pak se sama rozhodnete, jestli Vám Aikido vyhovuje.
  V otázce praktického uplatnění má Aikido určitě svůj význam, ale trvá trochu déle, než je ho člověk shopen efektivně použít. Pokud sháníte něco, co budete moci využít v bližším časovém horizontu, možná pro Vás bude vhodná nějaká forma klasické sebeobrany. Nicméně bude nejlepší, když se přesvědčíte sama. Těším se na viděnou na tatami.
  Krásný den

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *